Поврзи се со нас

Фудбал

ВИДЕО: Ерлинг Халанд повторно го воодушеви фудбалскиот свет, претрча цел терен и постигна гол

Борусија Дортмунд славеше против Менхенгладбах со 3:0. Но, по мечот сите зборуваат за потегот и голот на Ерлинг Халанд. Имено, тој беше стрелец на два гола, првиот од пенал, а вториот откако претрча цел терен, а потоа на асистенција на Санчо погоди за конечни 3:0.

Иако има 20 години сепак ова момче уште сега покажува дека е вонсериски играч.

Advertisement

Facebook

Реклама