Поврзи се со нас

Фудбал

ВИДЕО: Еве зошто загуби Манчестер Јунајтед во Истанбул, фудбалерите се чуваат меѓусебно, наместо противникот

Манчестер Јунајтед загуби на гостувањето во Истанбул, кај дебитантот Башакшехир со 2:1.

Вториот гол на турскиот тим предизвика бројни полемики во Англија, пред се поради однесувањето на фудбалерите на Манчестер Јунајтед. Имено, при контра нападот на противничките фудбалери, тројца фудбалери на „Црвените ѓаволи“ трчаа заедно еден до друг, наместо да одат директно на противникот.

Ништо подобро не беше ниту при првиот гол на Башакшехир кога дефанзивците на англискиот тим потполно заборавија на Демба Ба кој потоа претрча половина терен и го совлада голманот.

 

loading...

Facebook