Поврзи се со нас

Фудбал

ВИДЕО: Фановите на Барселона гледаат и плачат – Луис Суарез постигна гол во своето деби за Атлетико Мадрид

Фудбалерите на Атлетико Мадрид го играат 3.коло од Ла Лига против Гранада.

Атлетико води на натпреварот со 5:1 и јасно е дека ќе освојат нови три бода.

Сепак, во фокусот на овој натпревар беше Луис Суарез, кој дебитираше бидејќи влезе во игра во 70-та минута.

Му беа потребни само 15 минути да им покаже на челниците на Барселона каква грешка направија.

Имено, во 86-та минута Суарез погоди за 5:0 кога со глава го совлада голманот на Гранада.

Advertisement

Facebook

Реклама