Поврзи се со нас

Фудбал

ВИДЕО: Фудбалери на ПСЖ се заглавиле во лифт, ги спасувале пожарникари

Вистинска драма доживеале фудбалерите на ПСЖ неколку часа пред вечерашниот дуел со Лајпциг во ЛШ. Тие биле заглавени 50-тина минути во лифт, па морале да ги спасуваат пожарникари.

Станува збор за фудбалерите Преснел Кимбемпе, Леандро Паредес, Анхел ди Марија, Маркињос, Фадига, АНбу Диало, Моизе Кен, Идриса Геј, Колин Дагба и Кејз Руиз-Атил.

Нивната непријатност ја забележал друг играч на ПСЖ, Левин Курзава кој видеото го објавил на Истанграм.

 

loading...

Facebook