Поврзи се со нас

Фудбал

ВИДЕО: Гол за паметење на Лопез против Наполи и Елиф Елмас, вакво нешто се прави еднаш во кариерата

Сасуоло славеше со 2:0 на гостувањето кај Наполи и со тоа потврдија дека се хит во Серие А. Со оваа победа се најдоа на второто место веднаш зад Милан. Голот на Лопез во петата минута од судиското продолжение е вистински хит. Тој по една контра се поигра со одбраната на Наполи и по еден слалом ја затресе мрежата на Наполи. Сигурно дека ќе конкурира за гол на сезоната.

loading...

Facebook