Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Голманот го нападна својот соиграч, судијата немаше избор

Бизарна ситуација се случи за време на натпреварот во Северна Ирска.

Голманот на Гленторан, Арон Мекери, дивееше во 80. минута, откако Кетер Фриел погоди за Колерен за 2:2.

Тој го нападна својот соиграч Боби Брунс, кого го собори на теренот и отиде да се бори со него, очигледно лут што направи грешка во одбраната што го чинеше тимот гол.

Мекери доби директен црвен картон за своето однесување, но и без него, неговиот тим спаси 2:2.

По осум одиграни кола, Гленторан е на шестото место со 13 бода. Колерен е четврта со 15 бода, а Клифтонвил е лидер на табелата со 20 бодови.

Реклама

Facebook

Реклама