Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Гризман го нокаутира Фирмино, по што следуваше директен црвен картон

Антоан Гризман направи брутална грешка на натпреварот Атлетико Мадрид – Ливерпул.

Францускиот репрезентативец беше одличен во првите 45 минути и со два гола ја намали предноста од 2-0 на гостите од Англија, но подоцна направи голема глупост.

Отиде со ѓон во главата на Роберто Фирмино, па доби директен црвен картон и Атлетико од 52. минута мора да се брани со играч помалку.

Реклама

Facebook

Реклама