Поврзи се со нас

Фудбал

ВИДЕО: Ибра се посрамоти, па после мечот призна-Време е за некој друг!

Милан одигра 2:2 на домашен терен против Верона, а згора на тоа се спасуваше од пораз. Иако во претходните мечеви им носеше победи, синоќа им донесе бод.

Иако токму тој во судиското продолжение постигна гол за 2:2, сепак претходно промаши пенал. По мечот веднаш изјави дека нема повеќе да ги изведува најстрогите казни.

-Лут сум поради ремито и промашениот пенал. Следниот пат ќе му препуштам на Кеси. Беше важно да не се загуби, но очигледно е дека сакаме победа на секој меч. Пред првенството треба да се има цел, така и во текот на првенството. Потребно е да имате цел, не можеме да излегуваме на теренот само за да играме. Таков е мојот менатилет, вели Ибрахимовиќ.

 

loading...

Facebook