Поврзи се со нас

Фудбал

ВИДЕО: Играч на Венецуела го посрамоти Видал со дриблинг, но две секунди подоцна зажали за тоа

Селекцијата на Венецуела славеше со 2:1 против Чиле, а одличен меч одигра Јангел Ерера кој ја предводеше својата селекција до победата. Тој се најде во центарот на вниманието кон крајот на првиот дел откако со одличен дриблинг го посрамоти Видал протнувајќи му ја топката низ неговите нозе. Тоа на Чилеанецот не му се допадна, па две секунди подоцна го собори на земја.

 

loading...

Facebook