Галатасарај во вторникот го совлада Манчестер Јунајтед со 3:2 на гости во групата А од Лигата на шампионите, а решавачкиот гол за турскиот тим го постигна Мауро Икарди во 81. минута. Јунајтед двапати водеше преку головите на Расмус Хојлунд, а турскиот клуб двапати се враќаше пред да направи пресврт за победа.

Во 78. минута, минута откако Касемиро заработи црвен картон, Икарди промаши од белата точка, но три минути подоцна беше сигурен за голема победа на Галатасарај на „Олд Трафорд“.

Во еден станбен блок, студентски дом според тврдењата на дел од корисниците на социјалните мрежи буквално одекна, а видеото од објавувањето на промената на резултатите во Манчестер ги воодушеви луѓето. На него се гледа како млад човек како модератор на стадион ги информира другите дека Икарди го постигнал третиот гол за Галатасарај. Во исто време, тој го извикува неговото име, а многумина одговараат извикувајќи го неговото презиме. За да го погледнете видеото, кликнете тука.