Поврзи се со нас

Фудбал

ВИДЕО: Историскиот гол на Пандев кој ја однесе Македонија на ЕП во конкуренција за најдобар во Лигата на нации

goran pandev

УЕФА ги објави номинациите за најдобар гол во првата сезона од Лигата на нации. Меѓу нив е и голот на Горан Пандев против Грузија, со кој Македонија го оствари историскиот пласман на ЕП. Елиф Елмас, па Несторовски, па Пандев на крајот, велемајсторска акција за најважниот гол во историјата на македонската репрезентација.

Сите номинирани голови погледнете ги на следниот ЛИНК.

loading...

Facebook