Поврзи се со нас

Фудбал

ВИДЕО: Како селекторот ја кроеше тактиката за вечерашниот историски меч?

Вечерва Македонија го игра историскиот меч против Грузија за пласман на ЕП. ФФМ објави видео и кусо интервју со селекторот Игор Ангеловски, кој откри како ја кроел тактиката за овој натпревар.

loading...

Facebook