Поврзи се со нас

Фудбал

ВИДЕО: Легендарниот Ѓорѓи Христов-Ова е најдобрата репрезентација што сме ја имале, ние сме фаворити против Грузија

Македонија на 12-ти ноември против Грузија го игра историски најаважниот меч. Победа значи пласман на ЕП следната година, а ниту една селекција досега не била толку блиску до пласман на континентален собир.

Легенданиот репрезентативец на Македонија, Ѓорѓи Христов вели дека Македонија е фаворит на овој меч против Грузија и дека очекува победа и пласман на ЕП.

Според него, ова е најдобрата селекција која сме ја имале досега, а фактот дека се на чекор до пласман на ЕП, го покажува тоа.

Ниту една репрезентација не била толку блиску до пласман на ЕП. Со тоа момците покажаа дека се најдобри, изјави Ѓорги Христов во емисијата подготвена од ФФМ под наслов „Сега е наше време“.

Натпрерварот се игра на 12-ти ноември во Тбилиси, победа ќе значи пласман на ЕП.

 

loading...

Facebook