Поврзи се со нас

Фудбал

ВИДЕО: Меси сепак изгледа среќно во Барса

Барселона го победи Елче со 1:0 во Купот на Гампер. Победничкиот погодок уште во 2. минута го постигна Антоан Гризман.

Купот Жоан Гампер е пријателски турнир организиран еднаш годишно од каталонскиот клуб. На овој меч секако играше и Лионел Меси од кого токму започна акцијата по која падна голот. Според она што можеше да се забележи, но и според изразот на неговото лице, тој е среќен во Барса, иако пред почетокот на сезоната тврдеше спротивно и дека токму тоа е причината поради која сака да замине.

 

Advertisement

Facebook

Реклама