Поврзи се со нас

Фудбал

ВИДЕО: На еден меч три пенали против Реал Мадрид, ако некој се сомневаше дека судиите погрешиле, тогаш погледнете го видеото

Реал Мадрид загуби со 4:1 на гостувањето кај Валенсија, а интересно е тоа што три голови се постигнати од пенал, преку Солер, а еден беше дело на Варане, кој практично е автогол.

Но, имаше полемика за пеналите, фановите, особено оние на Реал тврдат дека се престрого досудени, но сепак, доколку се погледне видеото ќе се види дека судиите биле сосема во право.

 

loading...

Facebook