Поврзи се со нас

Фудбал

ВИДЕО: Најголемата брука на Рамос во кариерата и тоа ноќта кога стана рекордер

Серхио Рамос во период од 20 минути промаши два пенали, или поточно Јан Зомер му одбрани два пати.

Швајцарија и Шпанија одиграа реми 1:1, а најголем виновник за тоа е Серхио Рамос. Тој во 57та и 80-та минута успеа да промаши два пенали.

Да не беше Морено кој во 89-та минута постигна гол и ја спаси Шпанија од пораз, бруката ќе беше уште поголем.

Долго ќе го памети овој меч Рамос, бидејќи на мечот кога стана рекордер по бројот на настапи на еден фудбалер во национален дрес, тој промаши два пенали. Инаку, тој го одигра 177 меч за Шпанија, со тоа го надмина Буфон и сега е на чело на листата фудбалери со најмногу настапи за една репрезентација.

 

loading...

Facebook