Поврзи се со нас

Фудбал

ВИДЕО: Најтажниот момент на идната ѕвезда на Барселона, капа и маска на лицето, патерици во рацете и загрижена мајка

Тешките повреди се зачестија во последно време. Густиот распоред и големиот број повреди се причина поради кои фудбалерите се почесто се повредуваат. Не ги бираат ниту годините, ниту играчите. Таков е случајот со младата ѕвезда, или поточно речено идната ѕвезда на Барселона, Ансу Фати.

На фати му настрада менискусот, потврди каталонскиот тим, а веднаш му е закажана операција. Талентираниот офанзивец кој со 18 години стигна до репрезентацијата на Шпанија, синоќа е снимен како стигнува во клиниката. Беше тоа најтажен момент за него. Капа на главата, маска на лицето, патерици во рацете и загрижена мајка која го следи синот.

 

loading...

Facebook