Поврзи се со нас

Фудбал

ВИДЕО: Не е се во мускулите, Депај го „разнесе“ најсилниот фудбалер во меѓусебен дуел

Холандија и Шпанија во пријателски меч на „Јохан Кројф Арена“ одиграа нерешено 1:1. Во финишот на мечот виден е еден интересен момент. Имено, Траоре е еден од најинтересните играчи, кого поради неговиот физички изглед и мускулите го нарекуваат најсилниот фудбалер. Воедно тој е и еден од најбрзите играчи во моментов.

Сепак, во фудбалот не е доволно само да се има брзина и мускули, а тоа го потврди и Мемфис Депај во дуелот со него.

 

loading...

Facebook