Поврзи се со нас

Фудбал

ВИДЕО: Она што Монако му го прави на Бордо ретко се гледа на фудбалските терени

По половина час игра на дуелот Монако-Бордо во рамките од француската лига, резултатот е 3:0 за домаќините. Она што Монако го прави на противникот ретко се гледа на фудбалските терени. За само три минути постигнаа три гола. Првиот во 28-та, вториот во 30-та и третиот веднаш во следниот напад. На максимален најдобар можен начин Монако набрзина ја искористи конфузијата на фудбалерите на Бордо па стигнаа до голема предност во пресрет на второто полувреме. Инаку, Бен Једер, Мартинс и Воланд беа стрелци на головите.

 

loading...

Facebook