Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Пјаниќ на промоцијата со една реченица ги „купи“ навивачите на Барселона

Миралем Пјаниќ иако пред неколку месеци е купен од Јувентус, сепак Барселона денеска го промовираше. Босанецот вели дека одлуката била тешка да замине од Јувентус, сепак потенцира дека доаѓа во Барселона клуб кој е сон за секој фудбалер. Како што порача, Барса повторно ќе биде онаа старата, голем тим, силен, кој победува и освојува пехари.

Сепак со една реченица ги „купи“ фановите.

-Добро се сеќавам на голот против Реал Мадрид кога играв за Лион. Сега целосно сум фокусиран на Барса и знам дека Реал Мадрид и Атлетико, со должно почитување ќе бидат нашите најголеми ривали, вели Пјаниќ.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com