Поврзи се со нас

Фудбал

ВИДЕО: Подготовка на специјалниот дрес за историскиот меч на Македонија

За три дена, македонската фудбалска репрезентација го игра најважниот меч во историјата. На 12-ти номеври, противник е Грузија, а победа на овј меч значи и пласман на ЕП следната година.

Поради тоа почна подготовката на дресовите со кои фудбалерите ќе настапат на овој меч.

 

loading...

Facebook