Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Поранешниот голман и соиграч на Марадона не може да ги сопре солзите

Заминувањето на легенданиот Марадона потресе многумина, секако и неговите некогашни соиграчи од репрезентацијата на Аргентина. Еден од нив е и голманот Серхио Гојкочеа, кој гостуваше во една емисија и не можеше да ги сопре солзите кога почна да зборува за неговиот некогашен соиграч.

Солзите не можеше да ги сопре ниту водителката. Ова е еден од многуте докази каков статус уживаше Марадона кај Аргентинците.

МАрадона почина во средата на 60-годишна возраст од срцев удар. Претходно беше опериран поради крварење на мозокот, но таа операција била успешна.

Advertisement

 

Advertisement
Advertisement