Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Пристигна со звучник, замина во солзи – Најтажната сцена во кариерата на Нејмар е средбата со трофејот ЛШ

Нејмар Јуниор пристигна во финалето на Лигата на шампионите со огромен звучник во левата рака и полн со самодоверба да го крене трофејот.

Сепак, имаше друга приказна на теренот. Бразилскиот ѕвезда изгуби 47% од топките што ги допре, поточно 25 од 57, и не успеа да испрати ниту еден удар.

На крајот Баерн славеше со 1:0, а Нејмар заврши во солзи. Плачеше и порано поради некои болни порази, но никогаш не беше тажен како синоќа.

Со последниот свиреж на Даниеле Орсато, Бразилецот беше неиздржлив. Најпрво го утеши Давид Алаба, а потоа седеше неколку минути плачејќи на клупата.

Неговата средба со трофејот во Лигата на шампионите беше импресивна. Откако го доби сребрениот медал со солзи во очите, се приближи до чашата и само го допре.

Нејмар пристигна во ПСЖ за да покаже дека може да биде лидер, играјќи на ниво на Лео Меси и Кристијано Роналдо, но тој сепак не успеа. Во натпревар што можеше да биде „воскресение“ за него на теренот, тој навистина не славеше.

Најскапиот играч на сите времиња, платен 220 милиони евра, ќе има нов обид следната сезона да му го даде на ПСЖ она поради кое е донесен, многу посакуваната Лига на шампиони.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com