Поврзи се со нас

Фудбал

ВИДЕО: Секој би добил за ова црвен картон, па дури и Роналдо, но не и Лионел Меси

Барселона вчера одигра 1:1 против Алавес, а тоа е уште еден нов кикс. Фрустрацијата поради слабите резултати е очигледна и кај Лионел Меси. При еден досуден фаул тој бурно реагираше кон судијата дури и ја шутна топката пред неговите нозе. Иако било кој друг фудбалер за оваа реакција би добил црвен, сепак не и Лионел Меси.

На социјалните мрежи воедно се прави споредба со Кристијано Роналдо кој во слични ситуации и нервозни реакции добивал црвен картон.

 

loading...

Facebook