Поврзи се со нас

Фудбал

ВИДЕО: Што правеше Мурињо по победата над ВБА?

Тотенхем славеше на гостувањето кај ВБА со 1:0. Стрелец на единствениот гол беше Хари Кејн во 88-та минута. Со оваа победа Тотенхем се искачи на второто место на табелата, зад Лестер. Последен пат Тотенхем загуби од Евертон, а веќе шест меча нема пораз.

Ова секако влијаеше на расположението на Жозе Мурињо, кој по мечот дури и заигра во соблекувалната, секако откако си ги исчисти кондурите.

 

View this post on Instagram

 

When you play with a new pair of shoes 😁

A post shared by Jose Mourinho (@josemourinho) on

loading...

Facebook