Поврзи се со нас

Фудбал

ВИДЕО: Стигнаа најдобрите, Пандев, Елмас, Алиоски…

Македонската фудбаска репрезентација полека се комплетира. Попладнево пристигнаа во Скопје, Горан Пандев, Елиф Елмаси и Алиоски. Се чекаат и неколкумина останати фудбалери, па експедицијата да биде комплетна пред дуелот со Грузија, кој се игра на 12-ти ноември.

Остануваат два дена за подготовка, а потоа во Тбилиси историскиот меч за пласман на ЕП кое треба да се игра следната година.

loading...

Facebook