Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Тајната вечера во Барселона не траеше долго – Камерите ги фатија Меси и Суарез

Лионел Меси реши да ја напушти Барселона по цели 20 години.

Волшебникот од Аргентина побара прекинување на соработката со каталонскиот тим, но раководството на клубот досега одби да го пушти да оди без соодветна компензација.

Многумина тврдат дека оваа одлука дошла откако Роналд Куман го отпишал неговиот одличен пријател и соиграч Луис Суарез, а откако му рекол дека повеќе нема да има привилегии во тимот.

Тоа беше последниот удар за Аргентинецот кој веднаш побара да го напушти клубот и настапи вистински хаос.

Меси официјално не се огласи, а сите медиуми отидоа во потрага по него. Тој на крајот беше фатен од Ел Шарингито на тајна вечера со Суарез.

Многу е можно дека ова е проштална вечера за дуото на Барселона. Речиси е сигурно дека никогаш повеќе нема да играат во ист дрес, а наскоро ќе дознаат што ќе се случи со нивните кариери.

 

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com