Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Црвен картон за Шкртел оти си го штитеше лицето

Играчот на Фенербахче, Мартин Шкртел, доби втор жолт картон поради играње со рака. Шкртел играше со рака, но, само за да си го заштити лицето од ударот кој му го упати играчот на Ахисар.

Фенербаче го загуби натпреварот и пропушти голема шанса да се доближи до врвот на табелата.

Реклама

Facebook

Реклама