Поврзи се со нас

Фудбал

ВИДЕО: За нив нема дилеми, ова е најдобриот фудбалер за 2020 година

Иако имаше фантастична сезона, освои триплета, сепак веројатно Роберт Левандовски цел живот ќе жали за една работа, а тоа е Златната топка. Поради коронавирусот и прекинот на првенствата, променетиот начин на Лигата на шампионите (по еден меч), „Франс Фудбал“ не го доделуваше ова признание за 2020 година.

Сепак, многумина ова признание му го оддаваат на Левандовски. На улиците на Варшава осамна голем графит посветен токму на овој напаѓач. Мотивите се јасни:

-Најдобиот играч за 2020 година, пишува на муралот.

Видеото погледнете го ТУКА.
loading...

Facebook