Поврзи се со нас

Фудбал

Збогум за Суарез, остра реакција од Дани Алвеш

Реакциите продолжуваат од некои од најголемите играчи во меѓународниот фудбал по објавата на Лео Меси во врска со заминувањето на Луис Суарез од Барселона.

Од онаа на Нејмар, а потоа и на Сеск Фабрегас и Анхел ди Марија,сега стигна и од поранешната sвезда на Барса, Дани Алвеш.

„За жал, ова е реалност што трае долго време и се потврдува од година во година. Не станува збор за победа или пораз, ние тоа добро го знаеме, станува збор за почит, а тие немаат“, беше пораката на Бразилецот.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама