Поврзи се со нас

Фудбал

Зидан го интересираше само една работа кога се поздравуваше со Еден Азар

Еден Азар по подолго време се врати на теренот. Играше во Шпанската примера, но и синоќа од прва минута против Интер каде Реал Мадрид славеше со 3:2.

Имено, Азар во 64 минута го напушти терено, се жалеше на повреда, а тренерот Зинедин Зидан го интересираше само едно кога се поздравуваше со него покрај аут линијата.

Зидан го прашал Белгиецот дали станува збор за нешто сериозно, а судејќи според тоа дека Азар беше разочаран се чини дека работите не се така наивни. Денеска тој треба да одработи дополнителни прегледи по што ќе се знае за што точно станува збор.

 

loading...

Facebook