Connect with us

Фудбал

Англичаните денес се претплатени на магии: Голчиште на Чилвел против Брентфорд (ВИДЕО)

Брентфорд и Челзи во моментов го играат натпреварот од осмото коло на англиската Премиер лига.

Брентфорд успеа да им пружи добар отпор на гостите од Стемфорд Бриџ во првото полувреме, но тие капитулираа во самиот финиш.

Челзи успеа да поведе во 45. минута кога Чилвел погоди за 1:0.

Левиот бек на Плавац остана сам на 16 метри и од волеј удар ја заби топката во мрежата на домашниот тим.

Ова е уште еден фантастичен гол што го видовме денес на терените во Премиер лигата.

 

Реклама

Facebook

Реклама