Connect with us

Фудбал

Балак итно опериран откако му беше откриен рак

Поранешниот германски играч од средниот ред, еден од најсилните во својата генерација, беше подложен на итна операција по откривањето на рак во близина на ‘рбетниот мозок.

Балак, кој во кариерата настапуваше за Баер, Баерн и Челси, откри пред неколку недели дека ја има оваа болест, поради што тој имал многу деликатна операција. Таа помина добро, но ќе мора да почекаме некое време за да видиме колку Германецот всушност успеа да се излечи.

Балак е запаметен од многумина, тој е одличен играч, има 98 настапи и 42 голови за Германија, во неколку наврати играше во финалето на Лигата на шампионите, но ги загуби.

Прво со Баер од Реал Мадрид во 2002 година, потоа како играч на Челзи од Манчестер Јунајтед во 2008 година.

loading...

По сите натпревари кои ги одигра, победи и порази, дојде редот и на најважната – животната. Да се ​​надеваме дека ќе победи.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com