Connect with us

Фудбал

Барселона испиша негативна историја по само 45 минути: Сетиен може да си ги спакува куферите …

Барселона загуби со 8:2 од Баерн по 45 минути игра во Лисабон.

Тимот на Каталонците беше апсолутно прегазен на овој дуел и само чудо може да ги спаси од пораз.

Барселона испиша негативна историја по само 45 минути. За прв пат во историјата на клубот, тие примија четири гола на едно полувреме и овој натпревар ќе биде запаметен по тоа.

Она што е сигурно ќе се запомни и по фактот дека Кике Сетиен веројатно ќе добие отказ по овој натпревар.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com