Connect with us

Фудбал

Дали Мурињо е сè уште „Специјалниот“: Прекината неверојатната серија на Португалецот!

Тотенхем беше поразен на домашен терен во првото коло од Евертон со минимални 0:1.

Малкумина можеа да очекуваат победа на Евертон, но тие беа навистина одлични во текот на целиот натпревар и на крајот заслужено ја прославија победата.

Поразот на Мурињо боли уште повеќе, бидејќи е соборен неговиот неверојатен рекорд. Имено, тој никогаш не загуби на отворањето на сезоната.

Никогаш до денес. Првиот пораз му го нанесе Евертон. Во осумнаесетте сезони што ги имаше зад себе, Мурињо победи 11 пати и ремизираше седум пати на отворањето на шампионатот.

loading...

Денес, во сезоната 19, тој за прв пат забележа пораз на отворањето и на тој начин беше прекината одличната серија.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com