Еве како Крос го опцу Анчелоти додека го напуштал теренот: „Па, да ти е*ам мајката…“

Реал Мадрид успеа да се пласира во полуфиналето на Лигата на шампионите и покрај синоќешниот пораз од Челзи (2:3).

Кралскиот клуб се пласираше во полуфиналето на ова натпреварување бидејќи пред седум дена на Стемфорд Бриџ славеше со 3-1. Челзи синоќа по продолженија победија со 3:2, но тоа не беше доволно за да оди понатаму.

Челзи имаше водство од 3:0 до 80. минута и се чинеше дека гостите се на чекор до голем пресврт и пласман, но Реал успеа да намали на 3:1 и да избере продолженија каде на крајот Бензема ги постави конечните 2:3.

Интересна ситуација се случи во 73. минута при резултат 0:2 кога Карло Анчелоти реши да го извади од игра Тони Крос и да го внесе Едуардо Камавинга, што воопшто не му се допадна на Германецот.

Крос беше бесен што мораше да излезе бидејќи играше прилично добро, па му удри неколку реченици на Анчелоти, а секако шпанските медиуми успеаја да дознаат што му рекол на својот тренер.

“Па, да ти е*ам мајката. Играв навистина добро човече, што ми правиш?”, рече Крос додека го напушташе теренот, а на крајот се поздрави со Анчелоти и седна на клупата.

Но, промените на Анчелоти донесоа пресврт во Реал Мадрид, поради што Кралевите на крајот се вратија во мечот и успеаја да свртат сè и да стигнат до полуфиналето на Лигата на шампионите.