Поврзи се со нас

Фудбал

ФОТО: Атлетико доби засилување од Валенсија, но се радува и Интер

Џефри Кондогбија и официјално е нов играч на Атлетико Мадрид. Валенсија ќе инкасира 15 милиони од трасферот, а раце трие и Интер. Имено, италијанскиот тим ќе добие 5 милиони евра, бидејќи кога го продаваше Кондогбија на Валенсија имаше клаузула во договорот дека 25 отсто од следниот трансфер ќе му припадне на тимот од Милано.

Кондогбија со Атлетико Мадрид потшиша договор до 2023-та година.

loading...

Facebook