Поврзи се со нас

Фудбал

ФОТО: Јуве без петтмина на вечерашното гостување, но и без најдобриот

Андреа Пирло, тренер на Јувентус има проблеми со состанувањето на екипата за вечерашното гостување кај Кротоне. Иако не се очекува ништо друго освен победа, сепак шампионот може да има проблеми, бидејќи нема да игра Кристијано Роналдо, кој е позитивен на Ковид 19, а ниту новото засилување Вестон МеКени кој исто така е во изолација поради вирусот.

Повредени се Алекс Сандро, Матијас Де Лихт и Арон Ремзи. Дибала се опорави од повредата, но се очекува настап и на Киеза кој дојде од Фиорентина.

 

Advertisement

Facebook

Реклама