Поврзи се со нас

Фудбал

ФОТО: Не е ПСЖ, Кристијано Роналдо се враќа онаму каде што стана еден од најдобрите?

Во изминатиот период многу медиуми објавија дека Кристијано Роналдо по завршувањето на сезоната ќе замине од Јувентус. Неговиот договор му истекува во 2020-та година, па „Старата дама“ сака да заработи нешто од неговото заминување. Се спомнуваше ПСЖ како негова следна дестинација, но новинарот на Фокс, Кристијан Мартин тврди нешто друго.

Како што објави тој, а повикувајќи се на блиски извори до клубот, Манчестер Јунајтед се обидува да го врати Португалецот во своите редови. Наводно Роналдо, но и Јувентус се подготвени на преговорите, а самиот фудбалер изразил желба да се врати.

Кристијано Роналдо со 18 години пристигна во Јунајтед од Спортинг Лисабон, а во 2009та година се пресели во Реал Мадрид.

 

loading...

Facebook