Connect with us

Фудбал

ФОТО: Ова е навистина нестварно, цел ден постел, а статистиката против Реал Мадрид неверојатна, Нголо Канте газеше синоќа!

Челзи го совлада Реал Мадрид со 2:0 во реваншот од полуфиналето во ЛШ и обезбеди пласман во финалето каде на 29-ти мај ќе игра против Манчестер Сити. Сите фудбалери на Челзи одиграа навистина одличен меч, но покрај голманот Менди, уште еден играч се истакна. Тоа е „радилицата“ Нголо Канте. Едноставно тој ги доби сите дуели со противничките фудбалери, креираше три шанси, од кои едниот потоа беше гол. Иако цел постеше сепак неговата статистика против Реал Мадрид е навистина импресивна.

N’Golo Kanté’s game by numbers vs. Real Madrid:

100% aerial duels won
45 touches
4 penalty area entries
4…

Posted by Just Football on Wednesday, 5 May 2021

Реклама

Facebook