Поврзи се со нас

Фудбал

ФОТО: Зошто да трчаш кога можеш да леташ, Ибрахимовиќ во свој стил

Златан Ибрахимовиќ се огласи на социјалните мрежи по победата на Милан на гостувањето кај Удинезе со 2:1. Токму тој во последните десетина минуити од мечот постигна фантастичен гол со ножички и му донесе нова победа на Милан.

По мечот објави фотографија на Твитер и напиша.

-Зошто да трчаш, кога можеш да леташ.

 

loading...

Facebook