Connect with us

Фудбал

Голманот на Фулам е подготвен на сè: Тупаници, тепање, сè за да дојдеме до Премиер лигата (ВИДЕО)

Тимот на Фулам успеа да победи против Брентфорд, и со тоа се врати во Премиер лигата.

На крајот од играта имаше сè, бидејќи Брентфорд успеа да стигне до 2:1, но веќе се играше третата минута од судискиот надомест.

Фудбалерите на Брентфорд тргнаа кон топката, а истото го стори и голманот на Фулам, а потоа избувна борба меѓу еден од играчите на Брентфорд и голманот на Фулам.

Погледнете го голот за 2:1, како и борбата:

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com