Поврзи се со нас

Фудбал

(ВИДЕО) ГОООООЛ-Македонија води против Естонија

Македонската репрезентација води со 1:0 против Естонија во натпревар од втората сезона од Лигата на нации. Стрелец на голот е Тричковски кој фанстастично се снајде во казнениот простор. Голот е постигнат во 29-та минута.

loading...

Facebook