Connect with us

Фудбал

Интер ќе плати пет милиони евра за Жиру

Објавено:

Жиру ќе потпише договор за 2,5 сезони со плата од четири милиони годишно.

Напаѓачот на Челси, Оливие Жиру наскоро ќе се пресели во Интер, тврди „Ла Газета дело спорт“. Двете страни се договорија за деталите. Клубот од Милано ќе плати за Французинот пет милиони евра плус 1,5 милиони како разни бонуси.

Оваа сезона Жиру настапи на пет натпревари во Премиер лигата и на еден натпревар во Лигата на шампионите.

Advertisement
Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама