Поврзи се со нас

Фудбал

Коронавирусот се шири и во Лига 1, дури осум играчи на Монпеље позитивни

Работите во Монпеље во врска со коронавирусот се, и тоа како комплицирани. Осум фудбалер на францускиот клуб се позитивни на коронавирусот, но и четворица членови на стручниот штаб. Ова претставува вистински проблем особено сега, кога треба да играат против Монако викендов.

Клубот ги сочува идентитетите на заразените играчи и истакна дека сите членови ги почитувалче мерките и се држеле до здравствените протоколи.

Сепак натпреварот најверојатно ќе се одигра, а од француската федерација соопштија дека доколку екипите имаат вкупно на располагање 20 фудбалери и најмаку еден голман нема никаква потреба од откажување на натпреварот.

Advertisement

Facebook

Реклама