Поврзи се со нас

Фудбал

Кристијано Роналдо во стилот на Ибрахимовиќ

Кристијано Роналдо како Златан Ибрахимовиќ. Не само по неговиот учинок по враќањето од карантинот и прележувањето на коронавирусот, туку поради начинот на кој реагираше по мечот. Имено, тој на првиот натпревар по негативниот тест на Ковид 19 постигна два гола, а по него во стилот на Златан Ибрахимовиќ пред новинарите.

-Кристијано се врати, тоа е најважната работа, изјави Роналдо во стилот на Швеѓанецот.

Што се однесува до вирусот, тој рече дека се чуствувал добро и дека немал никакви симптоми.

 

loading...

Facebook