Connect with us

Фудбал

Кваресма не размислува за пензија, веќе договори сè со новиот клуб

Откако го напушти Касимпаша пред неколку дена, Рикардо Кваресма треба наскоро да потпише за новиот тим.

Тој ќе се врати во својата Португалија и треба да потпише за Боависта.

Минатата сезона тој одигра 26 натпревари за Касимпаса и постигна четири гола, а треба да биде добро засилување за Боависта.

Во својата кариера играше во многу клубови, а меѓу другите играше во Барселона, Порто, Милан, Челзи и Бешикташ.

loading...

Сега тој се одлучи да се врати во Португалија, но не во дресот на Спритинг во кој ја започна својата кариера, туку во Боавист.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com