Поврзи се со нас

Фудбал

Лампард создава машинерија: Како би можел да изгледа Челзи следната сезона?

Англиските медиуми денес објавија дека Челзи ќе се обиде да го донесе Ерлинг Халанд следното лето.

Халанд го воодушеви фудбалскиот свет со своите игри во Ред Бул Салцбург, а по фантастичната сезона потпиша за Борусија Дортмунд. Норвежанецот е брилијантен и во германскиот клуб, но многумина веруваат дека тој на крајот на оваа сезона повторно ќе ја смени средниот ред.

Младиот напаѓач најмногу се поврзува со Реал Мадрид, но англиските медиуми денес објавија дека го посакува и Челзи. Тој има откупна клаузула од 63 милиони евра, која „Плавите“ ќе ја активира доколку успеат да постигнат договор со Халанд.

Челси ова лето донесе неколку звучни засилувања, а со Халанд би го решиле проблемот во нападот. Секако, англиските медиуми веќе објавија како би можел да изгледа составот на лондонскиот клуб доколку успеат да го донесат Халанд.

Advertisement