Connect with us

Фудбал

Македонија падна на ФИФА листата

Фудбалската репрезентација на Македонија назадуваше две позиции на најновата ранг листа на ФИФА. Сега, нашиот најдобар фудбалски состав се наоѓа на 64-то место. Од нашите ривали во Лигата на нации Грузија е 82.место, Бугарија е 74-та, додека Гибралтар е на 201-то место. На врвот на листата се наоѓа Бразил, пред Белгија, а Аргентина скокна едно место и сега е трета. Франција е четврта, а потоа следуваат Англија, Шпанија, Италија, Холандија, Португалија и Данска.

Facebook

Реклама