Поврзи се со нас

Фудбал

Мурињо повеќе не е „Специјалниот“, самиот си даде нов прекар

Кога ќе се каже „Специјалниот“, веднаш асоцира на Жозе Мурињо. Веќе неколку години Португалецот го носи овој прекар. Но, според него, тоа треба да биде минато. Како што самиот вели, тој сега се чувствува поинаку, не како „Специјалниот“.

Со текот на годините стекнувате искуство кое треба максимално да го искористите. Поради тоа веќе не сум „специјалниот“, сега се чувствувам дека сум „искусниот““, изјави Мурињо.

Викендов „Искусниот“ Мурињо носи овој викенд, кога неговиот Тотенхем на домашен терен ќе го пречека Манчестер Сити на Пеп Гвардиола.

 

loading...

Facebook